Kopalnia Wapienia „Morawica” Spółka Akcyjna położona jest w województwie świętokrzyskim, 13 km od Kielc, na terenie tzw. Białego Zagłębia. Funkcjonuje już od ponad 55 lat, chociaż kamień wapienny wydobywa się na tych terenach prawie 200 lat. Eksploatacja kamienia wapiennego w Kopalni Wapienia „Morawica” Spółka Akcyjna ma w swoją bogatą i długą historię, o której szczegółowo można przeczytać w zakładce „Historia”.

Kopalnia ma bardzo duże znaczenie nie tylko dla regionu, ale dla całego kraju, ponieważ jest jedną z największych kopalni odkrywkowych w Polsce. Roczne wydobycie wynosi około 3 milionów ton kamienia, który jest pozyskiwany z własnych złóż.

W 2001 roku przedsiębiorstwo zostało przekształcone w spółkę akcyjną z całkowitym udziałem kapitału polskiego.

Kopalnia jest znanym i ważnym producentem wysokiej jakości kamienia dla przemysłu hutniczego, cukrowniczego, energetyki, kruszyw dla budownictwa i drogownictwa oraz elementów marmurowych. Znaczną część stanowią nawozy wapniowo węglanowe, uznane za ekologicznie czyste.

Od 1996 roku Spółka posiada własny zakład obróbki marmurów. Kamień ten znalazł szerokie zastosowanie w budownictwie. Eksponowany jest w reprezentacyjnych wnętrzach m.in. Zamku Królewskiego w Warszawie, Pałacu Prezydenckiego, Sejmu, Senatu, Teatru Narodowego, AGH czy na Wawelu.

Firma posiada własną bocznicę kolejową o dużych możliwościach załadunku.

Kopalnia wyposażona jest także w laboratorium do badań jakościowych.

Infrastruktura:

dwa stacjonarne zakłady przeróbki mechanicznej surowca, zakład obróbki marmurów (parapety, posadzki itp.), bocznica kolejowa, trzy-poziomowe wyrobisko główne, wyrobisko bloczne, zaplecze techniczne.

Zakres działania firmy:

  • wydobywanie i przerób kamienia wapiennego,
  • sprzedaż kruszyw dla budownictwa, drogownictwa,
  • sprzedaż kamienia przemysłowego dla hutnictwa, cukrowni, energetyki,
  • produkcja i sprzedaż nawozów,
  • wydobycie, obróbka i montaż wyrobów marmurowych,
  • transport drogowy i kolejowy.

Zarząd firmy:

Prezes Zarządu

Józef Dąbek

Prokurent

Artur Krzak

Prokurent

Konrad Głuc

Zamów wapno
Close
Zamów wapno z transportem:
tel. 691 441 560 (7:00-15:00)