Jesteśmy producentem wysoko cenionego przez architektów, projektantów wnętrz i klientów indywidualnych Marmuru „Morawica”. Jego produkcja stanowi odrębny segment działalności firmy, postrzegany jako wielce prestiżowy. Oferujemy kompleksowe usługi od wydobycia bloków marmurowych, poprzez ich obróbkę, dostawę, aż po montaż gotowego produktu.

Ten elegancki, naturalny kamień o ciepłej, beżowej barwie, oferujemy w 3 odcieniach: jasnym, średnim i ciemnym. O jego wyjątkowości świadczy różnorodna struktura z często widocznymi skamieniałościami w postaci skorupek jeżowców, muszli amonitów oraz innych organizmów sprzed milionów lat.

ZASTOSOWANIE

Marmur „Morawica” to niezwykle atrakcyjny wizualnie, a zarazem uniwersalny pod względem zastosowania kamień, eksponowany w reprezentacyjnych wnętrzach obiektów użyteczności publicznej, kulturalnej oraz sakralnej w Polsce i za granicą. Możemy go podziwiać m. in.: w Zamku Królewskim w Warszawie, na Wawelu, Pałacu Prezydenckim, Urzędzie Rady Ministrów, siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Teatrze Narodowym czy warszawskim metrze.

O jego randze dodatkowo świadczy fakt, że był eksportowany do prac renowacyjnych wielu europejskich miast czy odnowy zamków nad Loarą. Marmur „Morawica” znajduje również szerokie zastosowanie dekoracyjne i użytkowe we wnętrzach prywatnych domów i mieszkań.

Wykonujemy z niego takie elementy jak: kominki, posadzki, schody czy parapety. Zajmujemy się także kompleksową realizacją indywidualnych projektów.

Zamów wapno
Close
Zamów wapno z transportem:
tel. 691 441 560 (7:00-15:00)